Zabawki polecane do zabawy w domu

Jak zorganizować dziecku ciekawą i angażującą zabawę w domu? Co zrobić, by wyeliminować nudę i zapewnić maluchom rozrywkę podczas pobytu w domu? Oto zabawki, które świetnie wypełnią to zadanie.

Gry planszowe dla dzieci

Planszówki to jeden z najlepszych sposobów na angażującą zabawę, w której udział mogą brać wszyscy członkowie rodziny. Wspólnie spędzony czas korzystnie odbije się na rozwoju dziecka, a sama gra pozwoli rozwijać jego umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni, refleksu czy współzawodnictwa. Na rynku mamy szeroki wybór planszówek, w które z powodzeniem mogą grać kilkuletnie dzieci, jak i dorośli. Polecamy takie gry planszowe jak La Cucaracha, Monopoly którą z pewnością pamięta każdy dorosły czy fantastyczna seria Dzieci kontra Rodzice. Dla dzieci powyżej 12 roku życia doskonałym wyborem będzie gra planszowa Milionerzy, która przypadnie do gustu również rodzicom. Gra jest wzorowana na popularnym programie telewizyjnym, który wielu z nas śledziło z zapartym tchem.

Dzieciom powyżej 9 roku życia może się również spodobać gra Pantomima czy pełna grozy gra…Zgroza.

Zabawki konstrukcyjne

Niezwykle angażującą formą zabawy jest składanie modeli samochodów, samolotów czy innych pojazdów. Odwiedzając internetowy sklep z zabawkami można natrafić na świetne zabawki konstrukcyjne, które zapewnią dzieciom atrakcję na wiele godzin. Jeśli nasz maluch wykazuje zainteresowania elektronika i robotyką, możemy mu sprawić robota, który będzi wymagał zaprograowania. Kto wie, być może dzięki temu odkryje w sobie prawdziwą pasję i w przyszłości stanie się słynnym konstruktorem robotów?

Zabawy plastyczne

Te zabaw uwielbiają wszystkie dzieci, niezależnie od wieku i zainteresowań. Malowanie, wycinanie, sklejanie, modelowanie – w kategorii zabaw plastycznych mamy naprawdę szerokie spektrum możliwości. Możemy kupić gotowe zestawy plastyczne lub zorganizować zabawę samodzielnie, przygotowując farbki, bibułki i wymyślając motyw przewodni zabawy, na przykład ozdoby wielkanocne na stół czy stroik bożonarodzeniowy. Dzięki zabawom plastycznym dzieci rozwijają w sobie zdolności manualne, uczą wyobraźni i uwrażliwiają na sztukę i estetykę.

Zabawy ruchowe

Dzieci potrzebują ruchu, a najlepiej, jeśli będzie on połączony z zabawą. W domu możemy maluchom zorganizować zabawy ruchowe w formie konkursu tańca, zajęć gimnastycznych czy mini toru przeszkód, oczywiście w pełni bezpiecznego dla dziecka.

Jeśli mamy taką możliwość, sami również zaangażujmy się w taką ruchową zabawę z dzieckiem. Maluch będzie szczęśliwy, że spędzamy z nim czas, a nam nie zaszkodzi dodatkowa dawka aktywności fizycznej.

Gotowanie z dziećmi

Warto zaprosić dziecko do wspólnego gotowania. Maluch może nam pomóc w prostych czynnościach takich jak odmierzanie składników czy ich mieszanie, a także dekorowanie potrawy. Podczas takiego wspólnego gotowania możemy uczyć dziecko przyrządzania dań od podstaw, opowiadać o właściwościach odżywczych poszczególnych składników, co dodatkowo wzbogaci je o praktyczną wiedzę.

Zabawa w domu może być równie fascynująca jak ta na świeżym powietrzu. Jeśli nie mamy możliwości wyjścia z dzieckiem na dwór, warto wyposażyć się w kilka zabawek i zaplanować świetne atrakcje w naszych czterech ścianach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *