Zabawki idealne dla twojego psa


Zabawa jest ważną częścią życia psa. Pozwala mu nie tylko rozładować emocje, ale również stymuluje rozwój psychoruchowy i pomaga poznawać świat. Wybór zabawek dla psa powinien być przemyślany. Muszą one być w pełni bezpieczne dla czworonoga i dopasowane do jego wieku, wagi oraz kondycji.  Oto kilka przykładów zabawek, które z powodzeniem możesz podarować swojemu psu.

Gryzaki

Gumowe lub sznurkowe sprawdzą się w przypadku każdego psa, zarówno szczeniaka, który dopiero ząbkuje i dzięki temu może masować swoje dziąsła, jak i starszych psów. Gryzaki mogą mieć kształt piłki lub kości, ale na rynku znajdziemy również wiele innych form tego rodzaju zabawek. W większości przypadków na ich powierzchni znajdują się wypustki lub karby, które dodatkowo pomagają w higienie zębów, zdzierając z nich resztki pokarmu. 

Szarpaki

Kolejna świetna zabawka dla psów w każdym wieku. Dla szczeniaków warto wybrać szarpaki wykonane z delikatnego materiału, elastyczne, dla większych psów mogą to być szarpaki zakończone porożem. Ważne jest natomiast, w jaki sposób bawimy się szarpakiem z naszym psem. Jeśli mamy szczeniaka, zabawa musi być delikatna, nie ciągnijmy szarpaka zbyt mocno albo w ogóle pozwólmy tylko malcowi ciągnąć za sznurek. W przypadku starszych psów możemy pozwolić sobie na nieco więcej, natomiast również z umiarem. Zabawa musi być dla psa przyjemna i motywująca, dobrze jest więc czasami pozwolić mu wygrać. 

Frisbee

To zabawka przeznaczona na otwartą przestrzeń. Polecana jest psom dorosłym, które nie posiadają przeciwwskazań do uprawiania tego rodzaju sportu, gdyż może on mocno obciążać stawy. Łapanie przez psa dysku będzie się bowiem wiązało ze szybkim bieganiem, wyskokami, podskokami, przeskakiwaniem przez przeszkody, dlatego zanim zaczniemy bawić się z pieskiem frisbee, zadbajmy o jego zdrowie i bezpieczeństwo.

Piłki

Psy uwielbiają zabawę z piłką zarówno w domu, jak i na dworze. Aportowanie piłki dla większości czworonogów jest świetną rozrywką. Wybierając piłkę pamiętajmy o tym, aby dobrać ją do wielkości psa, w ten sposób unikniemy ryzyka połknięcia przedmiotu lub zadławienia nim podczas zabawy, co niestety często się zdarza. Pamiętajmy również o tym, że piłka nie może być zamiennikiem innych zabaw. Warto wiedzieć, że większość psów może w nieskończoność “ganiać za piłką”, co dla nas może wydawać się dobrym rozwiązaniem, bo przecież dzięki temu ma ruch. Niestety taka długotrwała zabawa nie wpływa korzystnie na jego mózg. Jest on bowiem cały czas pobudzony i zafiksowany na piłce, co uniemożliwia późniejsze efektywne wypoczywanie.

Kule – smakule

To bardzo pomysłowe zabawki, które niekoniecznie, jak nazwa wskazuje, muszą mieć kształt kuli. Mogą to być różnego rodzaju figury geometryczne, konga, kości, które posiadają szpary i otwory umożliwiające wsunięcie tam przekąsek. Pies sam musi wykombinować, jak taką przekąskę wyciągnąć. Im trudniejszą wersję smakuli podarujemy psu, tym prawdopodobnie dłużej zajmie mu wyjęcie przysmaku.

Zabawki interaktywne

To z reguły rodzaj zabawek smakowych. Mają one zwykle formę platformy, na której umieszczone są otwory, zapadki i inne elementy, w których lub pod którymi możemy ukryć smakołyki. Zadaniem psa jest wymyślenie sposobu na ich wydobycie, co czasem będzie wymagało przełożenia nosem lub łapą wajchy, innym razem przesunięcia jakiegoś elementu.

Ciekawe zabawki dla psów oferuje również sklep z akcesoriami dla psów 4dogs.online

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas zabawki będą dla ciebie inspiracją do wyboru tej, którą pokocha twój czworonóg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *