Wróć do formy po porodzie

Czas ciąży i połogu wymuszają zmianę stylu życia. Ciało potrzebuje wyciszenia i odpoczynku, rozwijające się w brzuchu dziecko wpływa na zmiany w sylwetce. Naturalnym procesem jest przybieranie na wadze, nie powinno dziwić 11-15 kilogramów na plusie. Jak młoda mam może wrócić do formy?

Dieta i zabiegi kosmetyczne

Od razu po porodzie nie wolno przejść na dietę niskokaloryczną, to mogłoby jeszcze bardziej wyczerpać osłabiony ciążą organizm. Jeśli kobieta karmi piersią ,ze względu na wysokie zapotrzebowanie energetyczne i tak schudnie (jeśli nie będzie się przejadać).

Dieta powinna być lekkostrawna, powinno unikać się potraw smażonych i tłustych, wzdymających. Po skończeniu karmienia piersią można przejść na bardziej rygorystyczną dietę, jednak wyłącznie pod okiem specjalisty, który stworzy odpowiedni program utraty nadprogramowych kilogramów.

Powrót do sylwetki ułatwią zabiegi u kosmetyczki, najlepiej, wybierać bezinwazyjne. Pobudzają matabolizm, pomagają spalać tkankę tłuszczową jeszcze długi czas po zakończeniu zabiegu. Dla najlepszych efektów zaleca się przyjąć serię zabiegów.

Aktywność na świeżym powietrzu najlepszym sposobem na powrót do formy

Bez wątpliwości pozostaje fakt, że najłatwiejszym sposobem na powrót do sylwetki sprzed ciąży jest sport. Aktywność fizyczna przyspiesza metabolizm, spala tłuszcz i pomaga modelować sylwetkę.

Doskonałą formą sportu jest bieganie lub marszobiegi ze względu na możliwości jakie daje wózek biegowy. Bieganie lub marsze z dzieckiem w specjalnym wózku pozwalają łączyć potrzeby mamy, która ma dzienną dawkę aktywności, i dziecka, które korzysta z dobrodziejstw pobytu na świeżym powietrzu. Dodatkowo, znika problem wygospodarowania czasu na ćwiczenia – nie trzeba czekać, aż dziecko zaśnie lub ktoś się nim zajmie.

Aktywność fizyczna w domu

Nie każda świeżo upieczona mama ma możliwość korzystania z aktywności fizycznej na dworze. Warto więc opracowac sobie plan ćwiczeń w domu. Wystarczy poświęcić na to pół godziny kilka razy w tygodniu, aby szybko odzyskać formę. Możemy na przykład wykonywac trening cardio na rowerku stacjonarnym czy bieżni domowej lub robić proste ćwiczenia na macie bądź z obciążeniem. W internecie można znaleźć mnóstwo filmików instruktażowych,z  którymi możemy ćwiczyć i które są doskonałą motywacją dla osób pragnących odzyskać sylwetkę sprzed ciąży.

Odpowiednia dieta oraz regularna daka aktywności fizycznej pozwoli szybko powrócić do formy i tym samym cieszyć się dobrym samopoczuciem na co dzień.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem vivapozyczka.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *