Weekendowy wypad rodzinny

Weekend to odpowiedni czas, aby nadrobić cały tydzień, kiedy przez pracę i inne obowiązki nie mieliśmy czasu dla naszej rodziny. W takim razie można by zorganizować jakiś rodzinny wyjazd? Poniżej przedstawiamy pięć fantastycznych miejsc w Polsce, które będą idealne na weekend z rodziną.

Łeba i Słowiński Park Narodowy

Nasze polskie morze to fantastyczny kierunek nawet wtedy, kiedy nie dopisuje pogoda – zawsze można spacerować brzegiem morza, zbierać muszelki i podziwiać widoki. Można również obrać kierunek na Łebę i jej niesamowite, ruchome wydmy, które latem przypominają Saharę, a zimą pustkowia Afryki.

Góry Stołowe

Rezerwat przyrody Błędne Skały na terenie Gór Stołowych to istny labirynt złożony z niespotykanych form skalnych, szczelin i tuneli, które stanowią doskonałą formę rozrywki i aktywnego odpoczynku. Trasa nie jest zbyt ciężka i nużąca, a więc idealna jest także dla dzieci.

Szlak szumów na Roztoczu

To doskonałe miejsce na wycieczkę rowerową dla całej rodziny. Wspaniałe, majestatyczne drzewa, niespotykana, bujna roślinność oraz zapierające dech w piersiach widoki przypadną do gustu i tym mniejszym i tym większym członkom rodziny.

Park Krajobrazowy Orlich Gniazd

Jest to doskonała propozycja dla wszystkich rodzin, które uwielbiają legendy i nieprawdopodobne historie. Park krajobrazowy to przede wszystkim przepiękne panoramy i tajemnicze groty czy jaskinie. Największą atrakcją parku jest Szlak Orlich Gniazd, który łączy 25 zamków i ruin, z których każdy ma swoją własną historię, niekiedy mrożącą krew w żyłach.

Bory Tucholskie

Tutaj czas można spędzić zarówno na kajakach, na rowerze lub wędrując leśnymi szlakami i podziwiając majestatyczną przyrodę. Podziwiać można także krzyżacką warownię w Człuchowie lub przepiękne, otoczone lasami jezioro Wdzydze, nazywane także Kaszubskim Morzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *