Weekend w Warszawie – co warto zobaczyć?

Z roku na rok Warszawa przygotowuje coraz ciekawszą i bogatszą ofertę miejsc, które warto zobaczyć. Wypad na weekend do stolicy może być naprawdę interesujący. Co zwiedzić w Warszawie? Jakich atrakcji nie można omijać?

Poznaj historię i zabytki

Warszawa to miasto, które poszczycić się może imponującą historią. Pierwszym punktem zwiedzania będzie więc na pewno Starówka ze słynną kolumną Zygmunta III Wazy. Charakterystycznego klimatu nadaje jej piękny także Rynek oraz urokliwe kamienice i uliczki. To tu znajduje się Zamek Królewski, do którego koszt wstępu wynosi 30 zł (normalny) lub 20 zł (ulgowy). Planując wyjazd do stolicy warto przejrzeć także listę muzeów. Szczególnie polecamy wizytę w nowoczesnym Muzeum Powstania Warszawskiego (wstęp 20 zł). Przyjemnie również wybrać się na spacer do powstałego w XVIII w. Ogrodu Saskiego lub pięknych Łazienek Królewskich, w których podziwiać można Pałac na Wodzie, pomnik Chopina, Belweder lub odwiedzić galerię rzeźby.

Rozrywka dla dużych i małych

Jeżeli chodzi o atrakcje typowo rozrywkowe, na pewno warto zajrzeć do warszawskiego ZOO. Cena biletu zależna jest tu od miesiąca zwiedzania – wyższa w okresie wakacyjnym, najniższa zimą (wszystkie informacje dostępne na stronie internetowej ZOO).

Weekend w Warszawie dobrze wykorzystać również na wizytę w Centrum Nauki Kopernik. Moc atrakcji i możliwość eksperymentowania ucieszy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Bilet wstępu kosztuje 18 zł (ulgowy) i 27 zł (normalny). Jeżeli wizyta w stolicy wypada latem, warto zdecydować się także na rejs po Wiśle.

Z kolei miłośników sportu z pewnością zainteresuje przepiękny Stadion Narodowy. Niemal każdego dnia można wraz z przewodnikiem zwiedzić ten obiekt, wybierając jedną z pięciu oferowanych tras (cena biletu od 11 zł do 42 zł w zależności od rodzaju wycieczki i wieku uczestnika).

Na koniec należy wspomnieć o symbolu stolicy, czyli Pałacu Kultury i Nauki. Usytuowany w samym centrum miasta przyciąga uwagę turystów z całego świata. Wjazd na jego Taras Widokowy z pewnością będzie ciekawym przeżyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *