Słuchawki Galaxy Buds2 – w jakiej sytuacji się sprawdzą?

Słuchawki to jedno z tych akcesoriów, które można spotkać w wielu domach. Chyba każdy z nas kojarzy ten moment rozczarowania, kiedy w trakcie podróży zdajemy sobie sprawę, że zapomnieliśmy zabrać ze sobą swoich słuchawek i jazda autobusem lub pociągiem upłynie bez możliwości posłuchania ulubionej muzyki czy też audiobooka. Słuchawki mogą pełnić także różną funkcję, w zależności od tego, jakie mamy wobec nich oczekiwania. Choć niegdyś jedynym modelem były duże słuchawki nauszne, obecnie posiadamy znacznie większy wybór, który możemy dopasować do swoich preferencji. Przykładem mogą być bezprzewodowe słuchawki douszne Samsung. Dla kogo będą odpowiednie?

Bezprzewodowe słuchawki douszne czy nauszne?

Każdy z nas w przypadku doboru akcesoriów posiada zupełnie inne potrzeby. Ma to również związek z naszym trybem życia, pracą, a także sposobem na relaks i rozrywkę. Jeszcze nie tak dawno wszystkie słuchawki, zarówno nauszne, jak i douszne, były wyposażone w kabelek, który podłączony do naszego telefonu pozwalał cieszyć się dźwiękami muzyki. Jednak dzięki funkcji Bluetooth możliwe było stworzenie modeli bezprzewodowych, jak chociażby słuchawki Galaxy Buds2 od Samsung.

W takim razie które wybrać: bezprzewodowe słuchawki douszne czy nauszne? Tutaj oczywiście nie istnieje jedna poprawna odpowiedź. Słuchawki nauszne gwarantują świetny dźwięk, warto jednak liczyć się z tym, że mogą zajmować więcej miejsca w torbie lub plecaku i być trudniejsze w transporcie podczas podróży. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup słuchawek dousznych.

Zalety bezprzewodowych słuchawek dousznych

Słuchawki Galaxy Buds2 to przykład wspomnianego modelu dousznego. Z pewnością okaże się on dobrym wyborem dla osób, które interesują nowinki technologiczne. Niektórzy uważają, że bezprzewodowe słuchawki douszne nie są w stanie zapewnić takiego brzmienia jak modele nauszne. Warto jednak przyjrzeć się temu, co mają do zaoferowania słuchawki Galaxy Buds2.

Ten model słuchawek jest bardzo lekki i praktycznie niewyczuwalny w trakcie noszenia – każda z słuchawek waży zaledwie 5 gramów. Pomimo swojej lekkości bardzo dobrze trzymają w uszach nawet w przypadku bardzo intensywnego treningu. Co więcej, posiadają elastyczne silikonowe nakładki dostępne w 3 rozmiarach, dzięki czemu możesz w pełni dopasować je do swoich potrzeb. Oczywiście nie należy zapominać o dźwięku, jaki oferują. W przypadku Samsung Galaxy Buds2 usłyszysz zarówno głębokie basy, jak i wysokie, czyste tony.

Słuchawki z redukcją szumów

Samsung Galaxy Buds2 to także odpowiedni wybór dla osób, które chcą cieszyć się dźwiękami muzyki bez konieczności przenikania dźwięków otoczenia. Jest to możliwe dzięki ANC, czyli aktywnej redukcji szumów. W połączeniu z dwoma mikrofonami, które wykrywają hałas docierający z otoczenia, słuchawki z redukcją szumów są w stanie wygłuszyć nawet  do 98% hałasu w tle[1].

 

[1] Dwa mikrofony wykrywają hałas z otoczenia, a ANC blokuje niechciane dźwięki. Słuchawki mogą wygłuszyć nawet 98% hałasu w tle. ANC jest domyślnie włączone, a gest „dotknij i przytrzymaj” można skonfigurować w aplikacji Galaxy Wearable.Trzy poziomy głośności dźwięku otoczenia można także ustawiać w aplikacji Galaxy Wearable.

„Artykuł powstał we współpracy z Samsung”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *