Siłownia bez wychodzenia z domu

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań dla wszystkich tych, którzy pragną trenować swoje ciało, aby zawsze pozostawało zdrowe, a mięśnie posiadały jędrny kształt. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni doceniają dobrotliwe zalety ćwiczenia na siłowni i spalania zbędnego tłuszczu. Nadchodzące święta będą doskonałą okazją, żeby sprawić sobie samemu wyjątkowy prezent, a okres po Sylwestrze sposobnością na wypróbowanie nowego sprzętu.

Na dobry start

Większość początkujących – ale często też bardziej doświadczonych sportowców – zadaje sobie ważne pytanie: jak zrobić domową siłownię. Nie jest to zadanie tak trudne, jak się wydaje, zwłaszcza w dobie, kiedy specjalistyczny sprzęt jest łatwo dostępny. Podstawowe wyposażenie można nabyć w bardzo dogodnych cenach, bez konieczności zapożyczania się w bankach. Domowa siłowania powinna się składać przede wszystkim z hantli. To podstawa podstaw, bez której ani rusz. Następnie potrzebna jest mata do ćwiczeń – specjalnie zaprojektowana tak, aby zapobiegać poślizgom i otarciom. Dodatkowo powinno się pomyśleć o twisterze, piłce gimnastycznej czy skakance – to idealny sprzęt do ćwiczeń w domu, nawet jeżeli nie powiadamy dużo miejsca. Należy tylko pamiętać, żeby uprzedzić sąsiadów z dolnych pięter o nowym hobby, ponieważ podskakiwanie na skakance może się im wydać dość… denerwujące.

Przy odrobinie wprawy

Z bardziej zaawansowanych sprzętów można polecić:

  • hantle z regulacją obciążenia,
  • rower stacjonarny,
  • ławeczkę do ćwiczeń,
  • orbitrek.

  Są to propozycje nieco droższe, dlatego warto o nich pomyśleć dopiero, kiedy wiadomo będzie, że domowa siłownia to coś, co sprawdzi się w dłuższej perspektywie niż chwilowa potrzeba bycia modnym i postępowania, jak wszyscy dookoła. Wykosztowanie się na sprzęt, który po kilku dniach skończy w piwnicy, to marna inwestycja w zdrowie, lepiej pomyśleć o czymś, co będzie bardziej odpowiadało własnym nawykom i przyzwyczajeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *