Pielęgnacja miejsc intymnych – nawilżanie

Miejsca intymne kobiety są niezwykle wrażliwe i podatne na różnego rodzaju podrażnienia. Często pojawiają się one na przykład po intensywnym uprawianiu sportu, w czasie upałów, gdy kobieta nosi bieliznę wykonaną ze sztucznych tkanin, a nawet po stosunku seksualnym. Każda kobieta bez względu na wiek powinna wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo pielęgnować swoje miejsca intymne. Dzięki temu nieprzyjemny dyskomfort będzie pojawiał się naprawdę bardzo rzadko, a gdy już zaistnieje – świadoma kobieta bardzo szybko się z nim upora.

Prawidłowa pielęgnacja miejsc intymnych


Pierwszy krok do zdrowia miejsc intymnych kobiet to odpowiedni sposób dbania o higienę. Z pewnością każdej kobiecie warto doradzić, regularnie używała bardzo delikatnych środków myjących, które zawierają na przykład wyciąg z kory dębu i kwas mlekowy. Ten ostatni składnik pozwala na zachowanie odpowiedniego pH miejsc intymnych, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej. Delikatnie myjące żele do miejsc intymnych wspierają w profilaktyce między innymi różnego rodzaju zakażeń grzybiczych. Bardzo ważnym czynnikiem związanym z utrzymaniem prawidłowej higieny miejsc intymnych jest również zakładanie odpowiedni bielizny. Warto pamiętać o noszeniu bielizny z przewiewnych tkanin, szczególnie w gorące dni. Dla kobiet aktywnych, uprawiających sport, przewiewna bielizna to również najlepszy wybór.

Nawilżanie miejsc intymnych


Prawidłowe dbanie o swoje miejsca intymne to również ochrona delikatnej skóry podczas stosunków seksualnych. Kobiety, które mają problem z między innymi nawilżeniem pochwy podczas stosunku, rzadko odczuwają prawdziwą przyjemność z seksu, a po miłosnym tete a tete często cierpią nawet na ból miejsc intymnych, który związany jest z otarciami. Doskonałym wsparciem w tego typu sytuacjach będą produkty takie jak nawilżające żele oraz lubrykanty. Dla kobiet po menopauzie szczególnie polecany jest lubrykant silikonowy, który nie tylko pielęgnuje i nawilża miejsca intymne, ale też pomaga podczas miłosnych uniesień. To właśnie kobiety w okolicach menopauzy często miewają problemy z nawilżeniem miejsc intymnych. Problem ten wynika po prostu z fizjologii i zmian hormonalnych, które zachodzą w tym czasie w ciele kobiety. Nawet pomimo silnego pobudzenia seksualnego, szczerej ochoty na zbliżenie, kobieta może mieć ogromną suchość w pochwie. Lubrykant silikonowy będzie wtedy jak znalazł.

Jak stosować żele nawilżające i lubrykanty


Żele nawilżające i lubrykanty warto stosować tuż przed stosunkiem seksualnym, tak by specyfiku mógł delikatnie nawilżyć miejsce intymne, pozostawiając delikatny poślizg. Używanie tego typu produktów jest zupełnie bezpieczne, zdecydowanie poprawia komfort zarówno w czasie intymnych zbliżeń, ale też tak po prostu. Dla wielu kobiet suchość w pochwie jest bowiem wyjątkowo nieprzyjemnym odczucie, z którym borykają się praktycznie przez cały czas. Lubrykant silikonowy z dobrej drogerii, apteki lub ze sklepu z akcesoriami erotycznymi, to w tej sytuacji naprawdę doskonały zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *