Odśwież wygląd swojej sypialni

Sypialnia to miejsce, która przede wszystkim służy nam do relaksu, odpoczynku, snu. Mimo iż w ciągu dnia zwykle nie spędzamy w niej zbyt godzin, to jednak warto odświeżyć jej wygląd co jakiś czas. Nawet niewielka zmiana pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, a przy okazji może tchnąć w nas nieco energii , które często przydaje się o poranku.

Fototapeta

W latach 80-tych fototapety z atrakcyjnym krajobrazem były prawdziwym hitem. Dziś ponownie wracają do łask. Nic w tym dziwnego, bowiem są one doskonałym sposobem na urozmaicenie wystroju każdego wnętrza. W sypialni możemy postawić na fototapetę w klimacie morskim: plaża, wyspa, widok oceanu będą działały kojąco, podobnie jak krajobraz przedstawiający doliny, łąki czy las.

Poduszki i koce

W sypialni ich zabraknąć nie może. Jednak oprócz swej podstawowej funkcji możemy ich użyć jako dekoracji i umieścić na krzesłach, podłodze (w formie miejsca do siedzenia). Doskonale sprawdzi się również koc na drutach, który doda pomieszczeniu ciepła i przytulności.

W stylu retro 

Sypialnia stylizowana na okres renesansu czy baroku to propozycja dla koneserów sztuki minionych epok. Obecnie w wielu antykwariatach możemy kupić odrestaurowane meble: łóżka, krzesła, stoliki czy toaletki, które idealnie sprawdzą się w przypadku stylizacji retro. Warto również odwiedzić sklep vintage, w którym znajdziemy sporo oryginalnych dodatków i dekoracji.

Romantycznie

Dla urodzonych romantyków doskonałym rozwiązaniem będzie umieszczenie nad łóżkiem baldachimu. Klimaty dopełnią również świece ustawione na parapecie, stoliku czy komodzie. Do tego odpowiednie oświetlenie: ciepłe światło punktowe, lampka przy łóżku i gotowe! Wystarczy kilka szczegółów, aby nasza sypialnia zyskała nowy wygląd.  A jakie Wy macie pomysły na aranżację sypialni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *