Ochrona skóry przed szkodliwym promieniowaniem

Zabezpieczenie skóry przed oparzeniami wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby mogło to wydawać się na pierwszy rzut oka, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z niniejszym artykułem. Promienie słoneczne są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, dlatego też nigdy nie można ich lekceważyć, zwłaszcza w bardzo upalne dni.  

Kremy na bezpieczne opalanie

W Polsce zdecydowanie największą popularnością w walce z promieniami słonecznymi, cieszą się profesjonalne kremy. Pamiętać należy jednak o tym, że dobór odpowiedniego kremu powinien zależeć przede wszystkim od typu kuracji. Osoby, które mają jasną karnację powinny stosować kremy przeciwsłoneczne o współczynniku SPF nie niższym niż 10, z kolei osoby o ciemnej karnacji powinny stosować kremy o zdecydowanie niższym stopniu ochrony. Warto wspomnieć również i o tym, że nawet najlepszy krem nie zapewni nam 100% ochrony.  

Ubrania i dodatki

Fotoochrona zewnętrzna to w chwili obecnej najprostszy i najtańszy sposób, aby powstrzymać promieniowanie słoneczne przed wnikaniem w głąb naszych komórek. Ochronę w dzisiejszych czasach możemy zapewnić sobie na bardzo wiele sposobów. Po pierwsze w upalne dni, powinniśmy zawsze nosić nakrycie głowy.

Czapki z daszkiem i kapelusze przeciwsłoneczne są najlepszą ochroną naszej głowy. Na naszym rynku dostępne są specjalne ubrania, które posiadają wbudowane filtry przeciwsłoneczne. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla małych dzieci, które niestety często zapominają, jak dużym niebezpieczeństwem mogą okazać się promienie słoneczne.

Porządne okulary przeciwsłoneczne

Podczas opalania koniecznie należy posiadać porządne okulary przeciwsłoneczne, które w 100% zagwarantują nam odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Pamiętać należy również i o tym, aby oprócz odpowiedniego odzienia i akcesoriów, w upalne dni spożywać duże ilości wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *