Nie daj się cellulitowi

Coraz więcej kobiet narzeka na problemy skórne związane z cellulitem, które dotykają nie tylko osoby otyłe, ale również szczupłe. Skórka pomarańczowa skutecznie psuje wygląd nawet najzgrabniejszej sylwetki. Okazuje się jednak, że nie trzeba wcale stosować od razu broni największego kalibru w postaci zabiegów chirurgicznych, ponieważ odpowiednia dieta, dawka wysiłku fizycznego i konkretne zabiegi kosmetyczne są w stanie rozwiązać problem nieestetycznie wyglądającej skóry. Jak usunąć cellulit?

Jak powstaje pomarańczowa skórka?

Skóra objęta cellulitem jest grudkowata, pomarszczona i włóknista, ale jej wygląd zależy od stopnia zaawansowania zmienionej chorobowo powierzchni. Najczęściej atakuje uda, brzuch i piersi, ale inne partie ciała również są narażone. Cellulit powstaje na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia grudek tłuszczu, które tworzą miedzy sobą puste przestrzenie wypełnione wodą oraz zbędnymi produktami przemiany materii.

Doprowadza to do zaburzeń układu krążenia i powstają obrzęki oraz stany zapalne. Najbardziej podatne na cellulit są osoby, które prowadzą siedzący tryb życia, są otyłe, mają problem krążeniem, palą nałogowo papierosy, noszą obcisłe ubrania, mają wady postawy czy też przewagę estrogenów i niedobór progesteronu. Również dieta bogata w cukier i sól spożywczą zwiększa ryzyko wystąpienia cellulitu.

Jak usunąć cellulit raz na zawsze?

Chociaż prawidłowa dieta jest kluczową kwestią, to bez zoptymalizowania mikrokrążenia nie ma co liczyć na satysfakcjonujące efekty. Aby krążenie przebiegało prawidłowo, należy poprawić napięcie mięśni i ukrwienie skóry. Najlepszą metodą jest gimnastyka i ćwiczenia aerobowe, które wymagają od nas wzmożonego poboru tlenu.

Dzięki temu komórki zostaną lepiej dotlenione i wzbogacone w życiodajne składniki odżywcze. Do tego warto wprowadzić niskokaloryczną dietę, która będzie bogata w witaminy i sole mineralne oraz nierafinowane tłuszcze stosowane na surowo do sałatek. Ważny jest również błonnik, który wspomoże przemianę materii.

Warto też sobie pomóc najróżniejszymi kosmetykami antycellulitowymi, a jeśli cellulit jest już w zaawansowanym stadium, najlepiej zastosować profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *