Nauka kitesurfingu – o czym należy wiedzieć?

Kitesurfing to sport prawie dla wszystkich tych, którzy posiadają przeciętną sprawność fizyczną oraz chęć do nauki. Wiek nie jest żadnym ograniczeniem w uprawianiu tego sportu.Jak przygotować się do rozpoczęcia nauki oraz o czym pamiętać zanim rozpoczniemy uprawianie tego sportu?

Gdzie zrobić kurs kitesurfingu?

Najlepsze miejsca w Polsce do nauki kitesurfingu to okolice Helu oraz Zatoki Puckiej gdzie można świetnie nauczyć się tego sportu ze względu na płytką wodę i bardzo dużą ilość dni wietrznych w roku. Tutaj w bardzo wielu szkółkach kitesurfingu, można oprócz nauki, pożyczyć sprzęt oraz skorzystać z pomocy profesjonalnych trenerów. Pięciodniowy kurs dla początkujących wraz z wypożyczeniem sprzętu to kosz około pięciuset złotych. Kolejne wtajemniczenia, czyli kursy wyższe to już koszt około tysiąca złotych za każdy stopień.

Ile kosztuje sprzęt?

Oczywiście dobrze jest mieć własny sprzęt. Warto kupić od razu coś bardziej markowego, aby co roku nie dokupywać deski czy latawca. Wtedy sprzęt dobrej firmy posłuży przez kilka sezonów. Kompletny zestaw do kitesurfingu, czyli latawiec, deska, pianka, trapez to wydatek około trzech i pół tysiąca złotych. Jeżeli zdecydujemy się na sprzęt używany, wtedy cały zestaw możemy kupić już za około tysiąc pięćset złotych. Możemy również wypożyczyć sprzęt w jednej z bardzo wielu wypożyczalni, wtedy koszt wyniesie nas około stu złotych za godzinę.

Czy kitesurfing jest bezpieczny?

Pływanie na desce z latawcem to wbrew pozorom bardzo bezpieczny zwłaszcza na poziomie amatorskim sport. Ważny podczas jego uprawiania jest przede wszystkim zdrowy rozsądek oraz dokładne wykonywanie poleceń instruktora. Niestety brawura w połączeniu z brakiem doświadczenia może przynieść wiele szkody. Od wypadku w takiej sytuacji nie wybroni nas nawet bardzo sprawnie działający system bezpieczeństwa zamontowany w latawcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *