Na czym polega analiza kolorystyczna?

Dla większości osób wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny. Każdy z nas chce wyglądać dobrze i podobać się innym. Dlatego warto wiedzieć jakie kolory nam pasują, i w jakich wyglądamy dobrze, a jakich unikać. Analiza kolorystyczna może nam w tym pomóc.

Czym jest analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna to metoda, która może nam poprawić wizerunek zewnętrzny. Dzięki niej odnajdziemy kolory, w których będziemy się świetnie prezentować. Podstawą określenia danego typu urody jest naturalny pigment skóry, kolor tęczówki i włosów. Dzięki temu będziemy mogli określić jaki mamy typ urody i jaka paleta barw do nas pasuje. Analiza kolorystyczna wyróżnia ludzi na cztery pory roku: wiosnę, lato, jesień i zimę. Typ ciepły to wiosna i jesień, a chłody – zima i lato. Jednak wiele osób nie pasuje do tego schematu. Dlatego zaczęto wyróżniać też typu pośrednie, czyli mieszane: ciepły (wiosenno-jesienny) i chłodny (letnio-zimowy). Analizę kolorystyczną możemy wykonać sobie samodzielnie w domu, natomiast najlepiej wybrać się do doświadczonego wizażysty. Przed analizą nie należy się opalać ani chodzić do solarium. Najlepiej by było jakbyś mieli swój naturalny kolor włosów. Jednak jeżeli mamy włosy farbowane to podczas analizy należy je zakryć. Nie powinniśmy mieć także soczewek kontaktowych ani biżuterii. Obecnie taką analizę można też wykonać metodą komputerową.

Korzyści analizy kolorystycznej

Przede wszystkim będziemy wiedzieć, jakie kolory ubrań kupować, w jakich wyglądamy najlepiej. Ubrania będą do siebie dopasowane kolorystycznie, więc będzie nam dużo łatwiej stworzyć stylizacje na wyjście. Nie będziemy musieli już stać przed szafą i zastanawiać się co do siebie pasuje, w czym wyglądamy dobrze. Dodatkowo nie będziemy już wydawać pieniędzy na ubrania, które do nas nie pasują. Właściwe dobieranie stroju i jego koloru sprawi, że będzie się wydawać osobami bardziej kompetentnymi. Dobrze dobrana kolorystyka ubrań sprawi, że poczujemy się młodziej, cera będzie wyglądać na zdrową, a włosy będą pięknie błyszczeć.

Typu urody

Pierwszym krokiem analizy kolorystycznej jest ustalenie tonu skóry. Może on być ciepły, czyli skóra posiada tony żółte lub chłodny – kolor skóry idzie w kierunku różu. Test możemy zrobić na kilka sposobów. Możemy owinąć się folią złotą oraz srebrną i sprawdzić w którym kolorze wyglądamy lepiej. Możemy także przymierzyć biżuterię w tych kolorach. Jeżeli lepiej wyglądamy w złocie to jesteśmy typem ciepłym, a jeżeli w biżuterii srebrnej to mamy typ urody chłodny. Drugim krokiem jest już określenie naszej pory roku. Typ ciepły to wiosna i jesień. Wiosna jest najbardziej delikatnym typem urody. Osoba taka ma jasną karnację, mogą się u niej pojawiać rumieńce na twarzy. Wiosna posiada włosy w odcieniach rudości lub brązu, a oczy – zielone, niebieskie lub jasno brązowe. Kolory do niej pasujące to: brązy, beże, odcienie różowego i czerwieni, zielenie, jasny fiolet. Ciepłym typem urody jest też jesień. Osoba o tym typie urody posiada jasną cerę, zazwyczaj porcelanową. Osoby w typie jesieni nie posiadają jednak rumieńców i nie mogą się opalić (zazwyczaj opalają się na czerwono). Posiadają oczy zielone lub niebieskie, a włosy – rude ,kasztanowe, brązowe. Kolory pasujące do jesieni to: brąz, beż, turkusowy, żółty, rudy. Natomiast typy chłodne to lato i zima. Kobiety w typie lata dobrze wyglądają w kolorach chłodnych: błękicie, różu, zieleni, fiolecie, oliwkowym. Osobie o tym typie urody nie zaleca się noszenia czarnych i jaskrawo kolorowych ubrań. Również zima wyróżnia się z tłumu. Kobiety o tym typie urody mają zazwyczaj ciemne, czarne włosy; oczy w intensywnym kolorze, a cerę bardzo jasną albo oliwkową. Zimy dobrze wyglądają w czerni, srebrze, graficie, bordo, granacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *