Jak stworzyć przytulny salon

Zaaranżowanie przytulnego, dużego salonu nie jest wielkim problemem, o ile będziemy się trzymali kilku podstawowych zasad. Najważniejszy jest dobór odpowiedniej kolorów- muszą przeważać te ciepłe, najlepiej jeden główny i jego odcienie. Aranżacja salonu w stanie surowym daje możliwość odpowiedniego doboru koloru ścian i wykonania pewnych wstawek ocieplających wnętrze, np. imitacji drewna.

Meble skandynawskie do salonu

Jeśli chcemy przearanżować wnętrze, ale bez wykonywania remontu, trzeba skupić się na meblach i dodatkach. Najważniejszym elementem każdego salonu jest kanapa, wokół której (a w zasadzie na której) skupia się życie rodziny. Kanapa powinna być wykonana z miękkiego materiału, ale bardzo duże znaczenia mają także dodatki takie jak poduszki czy narzuty dodające pomieszczeniu przytulności.

Jeśli chodzi o pozostałe meble, to najlepiej skupić wyłącznie na tych najpotrzebniejszych, aby nie tworzyć zbędnego wrażenia bałaganu czy nawet lekkiego zagracenia. Warto stawić do salonu meble modułowe, które można ustawiać w dowolne kompozycje i łatwo przestawiać.

Dodatki w stylu skandynawskim

Bardzo istotnym elementem jest również dywan, najlepiej o długim, miękkim włosiu. Jeżeli w salonie są duże okna, należy zmiękczyć ich bryłę poprzez dodanie długich do samej podłogi kotar. Wpłynie to znacznie na ilość i barwę światła naturalnego, jakie będzie dostawało się do pomieszczenia. Jeśli chodzi o oświetlenie sztuczne, nie można poprzestać wyłącznie na żyrandolu na suficie.

Światło

Przytulną atmosferę tworzy przede wszystkim światło, warto więc zadbać o jego odpowiednie zaaranżowanie. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest stojąca lampa z abażurem ustawiona dla wygody obok kanapy. Innym pomysłem jest rozlokowanie w salonie dwóch lub trzech mniejszych lamp lub zainstalowanie kinkietów o miękkich, subtelnych kształtach, które będą kierowały światło na sufit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *