Jak skompletować zestaw survivalowy

Survival to nic innego, jak sztuka przetrwania w trudnych warunkach. Cieszy się ona dużą popularnością na całym świecie i coraz częściej staje się sposobem na spędzenie wolnego czasu czy prawdziwym hobby. Warto jednak pamiętać, że wiedza o tym, jak tworzyć taki survivalowy zestaw może okazać się bardzo przydatna w wielu życiowych sytuacjach, a posiadanie przy sobie kilku niezbędnych przedmiotów może pomóc nam przetrwać. Dziś podpowiemy, co powinno znaleźć się w zestawie survivalowym.

 

Być przygotowanym na każdą okoliczność

Na początek warto wspomnieć, iż taki survivalowy zestaw powinien posiadać każdy z nas. Odpowiednio spakowany plecak, torba czy skrzynka powinna być schowana w miejscu, które będzie dla nas łatwo dostępne i w chwili zagrożenia będziemy mogli szybko po sięgnąć po pakunek. Taki zestaw możemy też dodatkowo trzymać w bagażniku samochodu, jeśli z dużym prawdopodobieństwem to właśnie ten pojazd posłuży nam w drodze ucieczki.

Jedzenie survivalowe i picie

To absolutna podstawa takiego zestawu, gdyż pozwala zaspokoić podstawową potrzebę głodu i pragnienia. W zestawie powinny znaleźć się produkty o długiej dacie przydatności do spożycia. Najlepiej sprawdzą się konserwy w puszkach, żywność liofilizowana, suszona, batony proteinowe i oczywiście woda w butelkach. Warto wybierać produkty, które są stosunkowo lekkie i zajmują mało miejsca, lecz są jednocześnie kaloryczne. Dzięki temu będziemy mogli spakować więcej produktów. Dobrym pomysłem będzie także spakowanie do zestawu specjalnych filtrów do brudnej wody, dzięki którym będziemy mogli ugasić pragnienie korzystając korzystając ze źródeł, które mogą być zanieczyszczone. 

 

Odzież survivalowa

Zestaw survivalowy powinien także zawierać kilka elementów garderoby, przede wszystkim bieliznę termoaktywną – bluzę, długie getry, a także odzież przeciwdeszczową. Warto także mieć w komplecie koc, który zapewni dodatkowe ciepło lub ochronę przed wiatrem. Do zestawu możemy także dorzucić parę grubych, ciepłych skarpet oraz parę półbutów –  mogą nam się przydać, gdyby z jakichś przyczyn obuwie, które mieliśmy na stopach, uległo zniszczeniu. 

 

Akcesoria survivalowe

Przebywając poza domem, z dala od cywilizacji, musimy poradzić sobie w różnych sytuacjach. Zadbanie o światło, ciepło, posiłki czy nawet zbudowanie schronienia, będzie wymagało od nas nie tylko wysiłku, ale również wykorzystania pewnych narzędzi czy akcesoriów. Dlatego w zestawie survivalowym powinny znaleźć się następujące elementy: krzesiwo, zapałki, zapalniczka, nóż, a najlepiej wielofunkcyjny multitool, aluminiowe naczynie (jest lekkie i szybko się nagrzewa), latarka, zapas baterii, sznurek. Przydać się może także folia termoaktywna oraz kompas. 

Apteczka

Ostatnim, choć równie ważnym, co pozostałe elementy, akcesorium survivalowym jest apteczka, która powinna zawierać środki do dezynfekcji, materiały opatrunkowe, środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także zestaw leków, jeśli przyjmujemy je na stałe. 

Tak przygotowany zestaw pomoże nam przetrwać w trudnych warunkach przez co najmniej kilka dni, zapewniając nam jedzenie, picie i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *