Jak ochłodzić mieszkanie w czasie upałów

Kiedy nadchodzi czas upałów to bardzo doskwiera nam wysoka temperatura, która nie pozwala normalnie funkcjonować. Niestety nie wszystkich stać na zamontowanie klimatyzacji, która zdecydowanie ułatwiłaby kwestie ochłodzenia mieszkania w tym czasie. Możemy jednak spróbować zastosować kilka kwestii, które zdecydowanie ułatwią nam obniżenie temperatury i przetrwanie najgorętszego okresu w roku. Jest to szczególnie cenne jeśli mieszkamy na poddaszu i temperatury tam są tak wysokie w lecie, że ciężko normalnie funkcjonować.

Bardzo pomocne pranie

Kwestia jak ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji jest bardzo często pojawiającą się w okresie letnim. Możemy w tym celu wykorzystać nasze pranie, które i tak musimy robić, żeby normalnie funkcjonować. Kiedy wywiesimy je w ciepłym pomieszczeniu, to nie dość, że wyschnie nam szybciej, to jeszcze zdecydowanie ochłodzi powietrze i sprawi, że będzie one zdecydowanie bardziej wilgotne. Mamy wtedy nie tylko ubrania, które są suche znacznie szybciej, ale także możliwość obniżenia temperatury w mieszkaniu. Jeśli akurat nie mamy potrzeby robić prania, to możemy wywiesić np. dwa mokre ręczniki, bo będą działać na takiej samej zasadzie.

Wentylatory w trakcie upałów

„Jak ochłodzić mieszkanie w bloku ” , to często wpisywane pytanie w wyszukiwarkę w okresie letnim. Najprostszym sposobem jest zakup wentylatorów. Jeśli kupimy dwa i postawimy jeden z jednej strony pokoju, a drugi z drugiej, to zapewnimy sobie przepływ powietrza, który zdecydowanie obniży temperaturę. Takie ustawienie wentylatorów sprawi, że cyrkulacja powietrza będzie zdecydowanie inna. Jest to o tyle korzystny sposób, że wentylatory są stosunkowo tanie i w internecie możemy je nabyć za kilka złotych. Mamy też bardzo pokaźny wybór wzorów i kolorów, a także wielkości. Możemy dobrać taki, który nie tylko zapewni nam chłodne powietrze, ale także stanie się ozdobą, bo doskonale wkomponuje się w wystrój pomieszczenia.

Jak schłodzić pomieszczenie bez klimatyzacji

Niestety na zamontowanie klimatyzacji potrzebujemy dość dużego budżetu, który nie każdy posiada. Możemy ochłodzić jednak mieszkanie wykorzystując okna, bo kiedy otworzymy wszystkie, jakie mamy w domu, to powstanie przeciąg, który skutecznie zapewni nam ochłodzenie nie tylko pomieszczenia, ale także całego mieszkania. Zyskujemy tutaj świeże powietrze, które zdecydowanie dotlenia, a nie tak jak w przypadku klimatyzacji posiłkujemy się powietrzem wytworzonym przez urządzenie. Przeciągi są więc naturalną i zdrowszą alternatywą. Należy je otwierać już o świcie, kiedy temperatura za oknem jest najniższa. Jak już schłodzimy mieszkanie, należy wszystkie okna zamknąć i zasunąć żaluzje, aby nie wpuszczać do środka nagrzewającego się powietrza.

O tym, jak trudno jest funkcjonować w lecie wiedzą mieszkańcy bloków, a powyższe sposoby mogą ułatwić życie w upale. Możemy zastosować wszystkie kwestie naraz i dzięki temu będziemy mieli pewność, że zdecydowanie obniżymy temperaturę w mieszkaniu i przebywanie w nim stanie się o wiele przyjemniejsze. Warto o tym pomyśleć i zamiast narzekać, to starać się okiełznać samemu wysoką temperaturę , nawet jeśli nie posiadamy klimatyzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *