Jak dobrać biustonosz do rozmiaru piersi

Od wieków elementem kobiecej urody, który najbardziej przyciąga wzrok przedstawicieli płci przeciwnej jest biust. Warto podkreślić jednak, że piersi są atrybutem kobiecości, na który dużą uwagę zwracają również panie.

Nie ma jednej definicji idealnego biustu – dla innych kwintesencją kobiecego piękna będzie obfity biust, a inni będą woleli nieco mniejsze rozmiary mieszczące się w dłoni. Niezależnie od tego czy jest się właścicielką miseczki d czy b, najważniejsze to odpowiednia ekspozycja biustu. Niezbędny w tym celu będzie odpowiednio dobrany biustonosz.

Jak dobrać stanik?

Wybierając biustonosz należy przyjrzeć się kilku kwestiom. Niewątpliwie istotną rolę w tym przypadku odegra wielkość miseczki. Zbyt duża miseczka sprawi, że bluzka będzie się załamywać, co nie wygląda estetycznie. Z kolei zbyt mały rozmiar miseczki spłaszczy biust i sprawi, że będzie się on wylewał tworząc pod pachami fałdki. Rozmiar miseczki to jednak nie wszystko – istotny jest także jej kształt. Każde piersi są nieco inne, z tego względu warto poświęcić trochę czasu na właściwy dobór biustonosza.

Co to jest brafitting?

Jeszcze do niedawna wiele kobiet dobierało wielkość i kształt stanika na podstawie własnych odczuć i preferencji. Okazuje się jednak że można w tym przypadku posiłkować się wskazówkami jakie niesie ze sobą brafitting, czyli sztuka dobierania biustonosza. Warto w tym przypadku wskazać na to, że liczy się nie tylko rozmiar czy kształt miseczki. W zależności od wielkości biustu są także inne zalecenia chociażby do rozstawu czy grubości ramiączek.

Dlaczego warto odpowiednio dobierać biustonosz?

Niekwestionowanym argumentem dla wielu kobiet w tej kwestii będzie wygląd biustu. Piersi w dobrze dobranym staniku prezentują się bez zarzutu i to bez względu na ich rozmiar. Okazuje się jednak, że jest jeszcze jeden argument przemawiający za tym, aby właściwie dobierać staniki. Chodzi mianowicie o kwestie zdrowotne – częste noszenie zbyt ciasnych staników może wpływać na rozwijanie się guzów wewnątrz piersi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *