Jak dobierać biżuterię do stylizacji

Biżuteria to dodatek, który ma stanowić ozdobę i uzupełnienie naszego looku. Jednak niewłaściwie dopasowana może zaburzyć ten efekt i tym samym niekorzystnie wpłynąć na nasz wizerunek. Dziś podpowiemy, jakimi zasadami kierować się podczas doboru biżuterii do stylizacji.

 

Kluczem do sukcesu określenie własnego stylu

Biżuteria, jaką nosimy, powinna być spójna z naszym stylem ubierania się, gdyż tylko wówczas będzie ozdobą, a nie elementem zaburzającym nasz pomysł na look. Na początek warto więc zastanowić się, w jakim stylu najczęściej się ubieramy. Jeśli preferujemy elegancki outfit niezależnie od okoliczności, biżuteria powinna być stonowana, subtelna i wykonana ze szlachetnych materiałów. Srebro lub złoto, kamienie szlachetne będą w tym przypadku najbardziej pożądane. Jeżeli natomiast na co dzień wolimy luźne, sportowe stroje, odpowiednim wyborem będą kolorowe kolczyki w formie geometrycznych figur, bransoletki oraz krótkie wisiorki. Natomiast panie lubiące sentymentalny, romantyczny look, będą idealnie prezentować się w biżuterii artystycznej. Długie, wiszące kolczyki, srebrne wisiory artystyczne czy nietuzinkowe bransoletki sprawią, że stylizacja nabierze kobiecości i lekkości. Z kolei osoby, które uwielbiają wyróżniać się w tłumie i na co dzień stawiają na bardziej ekstrawagancki outfit, mogą z powodzeniem sięgnąć po nietypowe elementy biżuterii, na przykład kolczyki z dwóch różnych zestawów, duże wisiory, wielokolorowe korale lub bransoletki. Taka biżuteria, choć dosyć krzykliwa, będzie spójna z całością.

 

Wygoda 

Choć biżuteria ma przede wszystkim zdobić, to jednak nie zapominajmy o tym, że powinna być także wygodna. Zbyt duże kolczyki o ostrych krawędziach mogą powodować dyskomfort, a nawet ranić skórę szyi, za gruba bransoleta może z kolei utrudniać pisanie na komputerze, a długi wisior może przeszkadzać osobom w ciągłym ruchu. Zanim więc wybierzemy odpowiednią biżuterię do naszej stylizacji, warto zastanowić się, czy na pewno zapewni nam ona wygodę.

 

Umiar

Bez względu na to, do jakiego stylu oraz na jaką okazję dopasowujemy biżuterię, zawsze starajmy się zachować umiar w ilości dodatków. Zbyt dużo biżuterii sprawi, że nasza stylizacja stylizacja będzie nienaturalnie przytłoczona. Jeśli więc planujemy założyć wyraziste kolczyki, lepiej zrezygnować wówczas z ozdoby szyi i ewentualnie założyć dodatkowo subtelną bransoletkę. Jeżeli natomiast chcemy uzupełnić nasz look naszym ulubionym, dużym wisiorem, nie zakładajmy bransolet oraz dużych pierścieni. Umiar w doborze biżuterii będzie miał szczególne znaczenie w stylizacjach biznesowych, które powinny być stonowane i eleganckie. Jeden dodatek – kolczyki, wisiorek lub bransoletka – w zupełności wystarczy.

 

Dopasowanie do kształtu twarzy

Biżuterię taką jak kolczyki czy naszyjniki warto także dopasować do kształtu naszej twarzy. Dzięki odpowiednio wybranym dodatkom uwydatnimy jej atuty, jednocześnie odwracając uwagę od pewnych niedoskonałości. Panie o trójkątnej twarzy powinny wybierać kolczyki o opływowym kształcie, który optycznie łagodzi ostre rysy. Sprawdzą się tu także wszelkiego rodzaju kółka czy piórka. Jeśli chodzi o naszyjniki, to w tym przypadku warto postawić na te znajdujące się blisko żuchwy, krótkie o okrągłym kształcie. Panie o okrągłej twarzy będą najlepiej prezentować się w długich, prostych kolczykach oraz długich wisiorach, oddalonych od linii żuchwy. W przypadku twarzy kwadratowej najlepszym wyborem kolczyków będą te o opływowym i owalnym kształcie oraz naszyjniki układające się w trójkąt.

Stosując powyższe zasady nasza biżuteria będzie zawsze idealnie dopasowana do naszej stylizacji, a my będziemy mogły cieszyć się idealnym i pełnym wdzięku lookiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *