Gadżety i akcesoria, które nie pozwolą Ci się nudzić w domu

Długotrwałe spędzanie czasu w domu dla wielu osób jest doskonałym sposobem na wyciszenie, odpoczynek i poświęcenie uwagi swoim potrzebom. Jednak niekiedy taki stan może spowodować, że zwyczajnie dopadnie nas monotonia i nuda, która będzie powodem frustracji. Jak sobie z tym poradzić? Warto wyposażyć się w kilka gadżetów, które świetnie urozmaicą nam czas i dostaczą nam mnóstwa radości. Choć niektóre z nich sa dość kosztowne, to wydatek ten z pewnością posłuży nam na długi czas.

Konsola do gier

To nie tylko zabawa dla dzieci i chłopców, którzy są maniakami gier. Konsola do gier zapewna nam świetną rozrywkę, gdyż dzięki niej możemy nie tylko grać w klasyczne gry w pojedynkę, ale również rozgrywać turnieje w kilka osób. Co ważne, producenci gier na konsole prześcigają się w wymyślaniu takich atrakcji, które będą bawiły całą rodzinę. Przykładem mogą być chociażby wszelkiego rodzaju gry sportowe, do których jednak będziemy potrzebowali wyposażyć naszą  konsolę w czujnik ruchu lub kontroler wizyjny, dzieki któremu będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi sportowcy. Tego rodzaju dodatki do konsoli umożliwiają “przechwytywanie” naszego ruchu, dzięki czemu wirtualna gra staje się bardziej rzeczywista. Możemy na przykład grać z drugą osobą w piłkę plażową, wykonując dokładnie takie ruchy, jakbyśmy mieli w dłoniach prawdziwą piłkę, rozgrywać turniej golfa, trzymając w ręce wirtualny kij, którym będziemy musieli wycelować do dołka. Wykrzostanie kontrolerów w grze to świetne urozmaicenie, które dodatkowo korzystnie wpłynie na nasz organizm, gdyż dostarczy niemałej dawki ruchu.

Zakup konsoli to jednak niemały wydatek. Musimy przygotować się na wydatek rzędu od 700 do nawet 2.000zł. 

Zestaw przyborów treningowych

Osoby aktywne fizyczne z pewnością z trudem znoszą przebywanie w czterech ścianach. Jednak zamiast tęsknić za siłownią, warto stworzyć własną, domową przestrzeń do ćwiczeń. Wystarczy zakup kilku akcesoriów, aby codzienny trening był ciekawy i urozmaicony. Co będzie nam potrzebne?

Zakup takich akcesoriów sportowych sprawi, że każdego dnia będziemy mogli ćwiczyć w inny sposób, urozmaicając swoje treningi sesjami cardio, wytrzymałościowymi czy siłowymi. Jeśli nie mamy doświadczenia w ćwiczeniu z przyborami, warto poszukać w internecie filmików instuktażowych lub puścić sobie opracowane przez trenerów gotowe treningi, podczas których będziemy wykonywać poszczególne ćwiczenia wspólnie z wirtualnym prowadzącym.

Zestaw przyborów treningowych może nas kosztować ok. 500-600zł.

Do it yourself

Masz zdolności manualne lub duszę artystyczną? Wykorzystaj czas spędzany w domu do tworzenia małych dzieł sztuki. W internecie można znaleźć gotowe zestawy DIY niemal w każdej kategorii, więc w zależności od tego, co nas interesuje oraz jakie wykazujemy zdolności, możemy nabyć odpowiedni pakiet startowy, dzieki któremu możemy oddać się malowaniu na płótnie, wyszywaniu, rzeźbieniu, modelowaniu czy tkaniu. Takie ręczne robótki pozwalają zabicć nudę, ale również rozwijają naszą kreatywność, wyciszają i relaksują. Zestawy DIY możemy kupić od 100 do 300zł.


Jak widać sposobów na nudę jest całkiem sporo, wystarczy zainwestować pewną sumę pieniędzy, aby zamienić codzienną rutynę w eskcytującą i pełną atrakcji przygodę. Jeśli chwilowo brakuje nam środków na sfinansowanie zakupu takich gadżetów, pomocna może być szybka pożyczka na dowód w kwocie kilkuset złotych, którą wygodnie zdobędziemy przez internet. Pamiętajmy jednak o tym, aby spłacić pożyczkę w terminie – w ten sposób unikniemy ewentualnych sankcji za niedotrzymanie warunków umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *