Drobne gadżety do domu, które ułatwiają codzienne zadania

Każdy z nas dąży na co dzień do tego, aby ułatwiać sobie codzienne obowiązki. Wiedzą o tym producenci różnego rodzaju gadżetów, których głównym zadaniem jest sprawienie, by domowe obowiązki były łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze. Oto nasza subiektywna lista akcesoriów, które warto mieć w każdym domu.

 

Gadżety do kuchni

Zacznijmy od kuchni, w której istnieje najwięcej możliwości, jeśli chodzi o usprawnienie czynności i obowiązków. Na początek polecamy robota kuchennego, który umożliwia szybkie wyrabianie ciasta czy miksowanie składników bez konieczności trzymania urządzenia w dłoniach. Dzięki temu mamy wolne ręce i tym samym możemy się zająć w tym samym czasie inną czynnością. 

 

Kolejnym kuchennym gadżetem, który może przydać się podczas gotowania, jest maszyna do krojenia warzyw. To proste urządzenie umożliwia krojenie warzyw oraz stosunkowo twardych owoców w różne kształty: paski, słupki, gwiazdki i wiele innych form. Dzięki temu można szybko i ładnie pokroić warzywa na zupę czy do sałatki. 

 

W kuchnie z pewnością przydatnym akcesorium będzie silikonowa myjka do naczyń, która jest doskonałym zamiennikiem klasycznych gąbek. Wykonana z odpornego na temperatury silikonu myjka umożliwia mycie naczyń bez konieczności użycia detergentu i w przeciwieństwie do tradycyjnej gąbki, nie trzeba jej wymieniać co kilka dni, gdyż możemy ją umyć pod bieżącą wodą lub w zmywarce, pozbywając się drobnoustrojów.

 

Osobom, które często gotują lub pieką, zdecydowanie posłuży także elektryczny młynek. Możemy nim zmielić nie tylko kawę, ale również różnego rodzaju ziarna i nasiona czy nawet przyprawy, uzyskując w ten sposób drobny proszek. 

 

Gadżety do łazienki

 

Sprzątanie łazienki może być czasochłonne, ale na pewno dla większości osób bardziej problematyczny jest fakt kontaktu z detergentami podczas mycia toalety, umywalki, wanny czy prysznica. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest elektryczna szczotka zasilana na baterie. Posiada ona kilka końcówek, dzięki którym możemy czyścić różne powierzchnie bez dotykania dłońmi środków chemicznych. 

W łazience doskonale sprawdzi się także bezdotykowy dozownik mydła, dzięki któremu możemy umyć dłonie bez konieczności dotykania pojemnika. Zapewnia to optymalną higienę i ochronę przed przenoszeniem brudu oraz drobnoustrojów.

Ciekawym rozwiązaniem do łazienki może być także deska myjąca, która doskonale sprawdzi się wówczas, gdy nie mamy w pomieszczeniu miejsca na bidet. Deska myjąca wyposażona jest w dysze, które podłączone są do wody. W ten sposób możemy wygodnie podmyć się siedząc na toalecie.

Popularnością cieszą się także akcesoria do pielęgnacji, a szczególnie soniczna myjka do twarzy, która umożliwia idealne oczyszczenie skóry bez konieczności stosowania zabiegów w gabinetach kosmetycznych czy odkurzacz do wągrów. Polecamy także inteligentną wagę łazienkową, która nie tylko potrafi ważyć, ale również mierzyć poziom wody w naszym organizmie czy ilość tkanki tłuszczowej. 

 

Gadżety do salonu i sypialni

 

Kolejną grupą gadżetów, które chcielibyśmy zaprezentować w niniejszym zestawieniu, są te przeznaczone do takich pomieszczeń jak pokój dzienny, salon, pokój gościnny czy sypialnia. Pierwszym z akcesoriów, który zdecydowanie warto mieć, jest czujnik ruchu z lampką. Dzięki niemu, chcąc przemieścić się po pokoju po zmroku nie musimy szukać włącznika światła, gdyż czujnik sam wykryje nasz ruch i włączy światło. Taki gadżet jest niezwykle praktyczny i docenią go z pewnością osoby starsze, a także te posiadające małe dzieci.

W pomieszczeniach tych doskonale sprawdzi się także nawilżacz, dzięki któremu można szybko uzyskać odpowiednią wilgotność i tym samym korzystnie wpłynąć na oddychanie. Jeśli natomiast mieszkamy w miejscu, gdzie występuje duże zanieczyszczenie powietrza, warto zainwestować w oczyszczacz. 

 

Polecanym gadżetem do domu jest również stacja meteorologiczna, czyli niewielki panel, na którym wyświetlana jest temperatura, wilgotność powietrza, ciśnienie oraz inne parametry pogodowe. W ten sposób możemy w szybko sprawdzić, jaka jest pogoda bez konieczności szukania tych informacji w internecie.

Cieszącym się rosnącą popularnością gadżetem, choć dość kosztownym, jest także autonomiczny robot sprzątający, który sam odkurza. Jest to niewielkich rozmiarów okrągłe urządzenie zasilane wbudowaną baterią, które wystarczy uruchomić przyciskiem lub za pomocą aplikacji. Robot sam rozpocznie sprzątanie powierzchni poruszając się po niej centymetr po centymetrze.

Wspomniane wyżej gadżety pozwolą nam nie tylko uprzyjemnić codzienne obowiązki, ale również przyspieszyć je i ułatwić, a to z kolei wpłynie korzystnie na komfort naszego życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *