Czym jest baby shower?

Baby shower jest to impreza organizowana dla przyszłej mamy. W Polsce zwyczaj organizowania przyjęcia dopiero się przyjmuje i został zapożyczony ze Stanów Zjednoczonych.

Organizacja

Za organizację takiego przyjęcia powinna się wziąć siostra albo najbliższa przyjaciółka, nie będzie źle kiedy również sama mama takie przyjęcie zorganizuje. Bardzo ważne przy organizacji takiego przyjęcia są dekoracje. Powinny one być kojarzone przede wszystkim z dzieckiem. Tak więc talerzyki i naczynia powinny być ozdobione w postacie bajkowe, a ciasteczka wyglądem przypominać smoczki, grzechotki. Ponadto na ścianach można pozawieszać pieluszki, które będą służyć jako dekoracja. Dobór muzyki również jest istotny i powinny być to raczej lekkie piosenki, które są w stanie poprawić humor. Można powymyślać różne zabawy, choćby ułożyć pytania związane z macierzyństwem i poprosić każdego, by losowo na nie odpowiadał. Samo przyjęcie ma się przede wszystkim spodobać przyszłej mamie, więc warto zorganizować imprezę pod jej upodobania.

Prezenty

Najbardziej istotną częścią baby shower są prezenty. Prezent na baby shower powinien być albo śmieszny albo praktyczny. Dobrze jest kiedy prezenty takie są zróżnicowane. Ważne jest jednak to, aby odciążyć przyszłą mamę w jakiś sposób finansowo, dlatego też dobrze jest kupić:

  • wanienkę,
  • wózek,
  • smoczki,
  • ubranka dla małego dziecka.

Bardzo dobrym i popularnym prezentem jest również tort z pieluszek, który z pewnością rozbawi przyszłą mamę. Osoba organizująca przyjęcie powinna zrobić listę prezentów do kupienia i prosić o podanie informacji kto, co kupi, aby ostatecznie prezenty się nie powtarzały. Dwie wanienki przecież nie są dziecku potrzebne a w zamian za jedną, można kupić również coś przydatnego. Na prezenty droższe warto jest się złożyć, aby nikt nie był pokrzywdzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *