Cudze chwalicie, swego nie znacie – pięć magicznych miejsc na weekend w Polsce

Polacy często wybierają się na wakacje za granicę, zapominając o tym jak wiele pięknych miejsc mamy w naszym kraju. Bardzo dobrze sprawdza się tutaj powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Zanim więc zarezerwujesz kolejny wyjazd All Inclusive do Chorwacji lub szalony (i szalenie drogi) weekend w Paryżu, sprawdź atrakcje turystyczne w Polsce. Poniżej krótka lista pięciu miast, które warto odwiedzić tej wiosny czy lata.

Odpoczynek nad polskim morzem

Bałtyk wzbudza w nas swego rodzaju sentyment do czasów dzieciństwa, kiedy to całą rodziną wyjeżdżało się na wakacje do pensjonatu Pani Jadzi. Zastanawiasz się co zwiedzić nad Bałtykem? W tym roku mamy w zanadrzu coś fantastycznego. Jeśli nudzą Cię przepełnione kurorty, w których poza wyjściem na plaże nie ma w zasadzie co robić – postaw na Gdynię! Miasto to rozwija się w zawrotnym tempie, jest nowoczesne i obfituje w kulturalne atrakcje. Na wakacjach w Gdyni znajdzie się miejsce na leniuchowanie na plaży, koncerty, zwiedzanie pobliskich muzeów, czy rowerową wycieczkę do Sopotu. Będąc w Trójmieście zdecydowanie nie można się nudzić.

Weekend w Małopolsce

Myśląc Małopolska, automatycznie przed oczyma pojawia się Kraków i to bardzo dobre skojarzenie. Na weekend do Krakowa, tak jak i do Londynu, czy Barcelony, zjeżdża się masa turystów. Zabytki, wydarzenia kulturalne, wyśmienite jedzenie – czego chcieć więcej? Jeżeli jeszcze nigdy nie byłeś w Krakowie, wykorzystaj jeden weekend by odwiedzić nasze piękne, królewskie miasto nad Wisłą. Gwarantujemy, że nie będziesz żałować.

Śląska dobra energia

Do niedawna Katowice kojarzyły się jedynie z kopalniami, starym, zaniedbanym dworcem PKP i familokami. Miasto przeszło jednak ogromną metamorfozę, którą warto zobaczyć na własne oczy. Zarówno rynek, dworzec, jak i okoliczne budynki są nie do poznania. W okolicy wyrastają piękne, architektonicznie ciekawe budowle (np. Centrum Kongresowe) i pojawia się coraz więcej ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest Szlak Zabytków Techniki, któremu towarzyszy szereg imprez organizowanych co roku w postindustrialnych zabytkach – Industriada (w tym roku 9 czerwca).

Miłość w Zakopanem

Czy da się znaleźć miejsce w Tatrach, które zachwyci nawet osoby nie posiadające górskiego ducha? Oczywiście – to Zakopane! Choć w ostatnim czasie Krupówki zrobiły się mocno komercyjne, to jednak raz na jakiś czas warto poczuć tę atmosferę i wybrać się na grillowane oscypki. Na trekking w Tatrach długo nie trzeba przekonywać miłośników gór, którzy i tak zdobyli już większość szczytów. Ważne jest, że w Zakopanem wspaniałe widoki z góry można podziwiać nie roniąc przy tym ani jednej kropli potu – wszystko dzięki kolejkom umożliwiającym bezproblemowy wyjazd na szczyt (np. na Kasprowy Wierch). Dodatkowym atutem są także występujące w tym rejonie wody termalne i wspaniałe termalne baseny z niesamowitymi widokami na otaczające je góry.

Zaczarowane mazurskie jeziora

Szukając spokoju i bliskości przyrody warto wybrać się na odpoczynek na Mazury. Ta piękna, magiczna kraina świetnie sprawdzi się również jako propozycja dla osób kochających sport. Niezliczone kilometry ścieżek rowerowych, możliwość wypożyczenia łodzi lub kajaków to idealna propozycja na aktywny, rodzinny wypoczynek. Jedną z większych przystani, w której warto się zatrzymać są urocze Mikołajki. W mieście znajdziemy również kilka atrakcji, które warto zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *