Co warto zobaczyć we Wrocławiu?

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska i słynie z mnóstwa atrakcji i miejsc wartych zobaczenia. To dlatego właśnie tutaj przyjeżdżają turyści, którzy chcą zapoznać się z tym niesamowitym miejscem. Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od centrum, gdzie znajduje się dużo ciekawych obiektów i warto ten fakt wykorzystać – szczególnie wtedy kiedy mamy ograniczony czas na podróżowanie.

Wrocławski Rynek

Wrocławski Rynek – jest to pierwsze miejsce, które trzeba odwiedzić, dlatego, że jest on jednym z największych w całej Europie. Jest on zbudowany z urokliwych i kolorowych kamienic z różnych epok. Wrocławski Rynek jest miejscem tłumnie przyciągającym nie tylko miejscowych, ale także turystów. Na Rynku znajduje się ogromna ilość księgarni, restauracji, a także wiele miejsc gdzie można kupić pamiątki.

Galeria Neonów

Galeria Neonów jest kolejnym miejscem obowiązkowym, które trzeba odwiedzić. Można zobaczyć tutaj stare neony z Wrocławia i Dolnego Śląska, które w galerii otrzymały drugie życie. Najlepiej przyjść tutaj nocą, wtedy neony prezentują się wspaniale. Wejście jest darmowe.

Restauracje przy Rynku

Następnie warto rozejrzeć się wokół, aby znaleźć miejsce gdzie można było by usiąść i dobrze zjeść. W okolicy rynku znajduje się wiele ciekawych restauracji ze smacznym jedzeniem oferujących, kuchnię m.in. Polską,Włoską,Grecką. Każdy znajdzie coś na co ma ochotę. A znalezienie pysznego jedzenie we Wrocławiu przy Rynku nie stanowi żadnego problemu.

Pączki we Wrocławiu

Spacerując po Rynku warto udać się na deser, czyli na najlepsze pączki we Wrocławiu. Na miejscu możemy skosztować około dziesięciu rodzajów donutów. Ceny wahają się od 5 zł do 8 zł za sztukę.
Jest to ciekawe miejsce nie tylko dla fanów słodkości i donutów. Zdecydowanie warto się tam udać.

Ostrów Tumski

Następnie warto wybrać się w kierunku Ostrowia Tumskiego. Jest to miejsce urocze, które warto odwiedzić wieczorem lub nocą. Historia tego miejsca sięga ponad 1000 lat wstecz, był on początkowo grodem warownym dynastii Piastów śląskich, później pełnił funkcję ośrodka zarządu kościoła katolickiego.
Na Ostrowie Tumskim można zobaczyć zabytkową Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Kościół św. Krzyża czy Kościół św. Idziego. Oprócz obiektów stricte sakralnych na Ostrowie jest też most młyński czy słynny Most Tumski, zwany też Mostem Zakochanych. Na tym ostatnim moście pary zawieszają kłódki z imionami, a klucze wyrzucają do Odry. Wierzą oni, że przesąd ten sprzyja długoletniemu ich szczęściu.

Zakończenie dnia

Na koniec dnia warto przespacerować się jeszcze raz uliczkami Wrocławia, które nocą są jeszcze piękniejsze. Nie spiesznie zanurzyć się w tym mieście, a co najważniejsze warto wracać do Wrocławia ponownie, aby zakochiwać się w nim na nowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *