Biżuteria idealnie dopasowana

Już w najdawniejszych czasach, panie chętnie uzupełniały swoje stylizacje dodatkami biżuteryjnymi, które miały podkreślić ich wyjątkowy charakter, styl oraz elegancję. Obecnie, równie chętnie zakładamy biżuterię na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Projektanci wychodząc swoim klientom naprzeciw tworzą co sezon oryginalne, modne dodatki, które bez problemu można dopasować do wielu stylizacji i okoliczności. Jaka biżuteria obowiązkowo powinna znaleźć się w naszej szkatułce? Jak dopasować ją do naszej sylwetki i stylizacji? Czego absolutnie nie powinniśmy zakładać? Poniżej kilka, niezwykle cennych rad. 

1. Aktualne trendy


Tak samo jak w branży odzieżowej, tak w biżuteryjnej – co jakiś czas pojawiają się nowości, które każda z pań powinna mieć w swojej szafce. Aktualny czas jest jednak bardzo łaskawy dla pań, gdyż modna jest naprawdę zróżnicowana biżuteria. Zarówno złoto, jak i srebro czyli naszyjniki, wisiorki, pierścionki czy bransoletki srebrne sprawdzą idealnie będą pasować jako dodatek do letnich sukienek, szortów czy bardziej eleganckiego looku do pracy. Tak i na wieczór, panie chętnie zakładają srebrne, długie kolczyki do „małych czarnych” sukienek oraz bardzo efektownych kreacji. 

2. Dobór biżuterii do figury 


Nie wiele pań zdaje sobie sprawę, iż na ten aspekt należy również zwrócić uwagę kupując biżuterię, by ta dobrze prezentowała się na nas. Otóż, panie drobne, szczupłe i niewysokie powinny stawiać na delikatne i subtelne dodatki, które nie przytłoczą ich osoby oraz całej stylizacji. Takim paniom, projektanci proponują delikatne naszyjniki z małym wisiorkiem (np. w postaci serca, koniczynki), bransoletki srebrne (tzw. łańcuszki), na których mogą umieszczone być co najmniej 2 lub 3 wisiorki (bardzo modne od kilku lat) oraz małe, drobne kolczyki, które nie dodadzą ciężkości twarzy. Z kolei panie wysokie lub te noszący trochę większy rozmiar, powinny postawić na biżuterię bardziej wyróżniającą się, większą i wpadającą w oczy. Wszelkie kolczyki koła, duże wisiorki z odsłoniętą szyją oraz kilka bransoletek założonych na jedną rękę – będą jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Warto również podkreślić, iż biżuteria powinna również dopasowana być do tego co ubieramy. Skromne stroje wymagają podkreślenia ich jednym, mocniejszym akcentem biżuteryjnym. Z kolei, przy ekstrawaganckich sukienkach lub kombinezonach wystarczą już niemal tylko kolczyki lub jedna bransoletka. 

3. To jest ważne


W wyborze biżuterii, ważne jest by wybierać taką, która nie tylko będzie pasowała swoim wyglądem do naszego stylu i charakteru oraz taką, która dobrze będzie prezentowała się nawet po kilku latach. Obowiązkowo wręcz trzeba postawić na prawdziwe srebro i złoto. Wszelkie dodatki wykonane z metalu, który po kilku noszeniach stanie się „ciemny” nie wyglądają dobrze na eleganckich, stylowych i chcących zawsze dobrze wyglądać paniach. Warto również inwestować w biżuterię ponadczasową. Wszelkie wzory, które są modne jednego sezonu niekoniecznie sprawdzą się za kilka lat. Z kolei, klasyczne formy i kształty to dobra inwestycja na lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *