Beton architektoniczny w aranżacji salonu

Niesłabnąca popularność betonu architektonicznego sprawia, że znajduje on coraz więcej zastosowań w nowoczesnych wnętrzach. Choć w Polsce znany jest już od kilku lat, to wciąż zaskakuje fakturą, wyglądem i praktycznością. Zapraszamy do zapoznania się z ciekawymi pomysłami na wykorzystanie betonu we własnym mieszkaniu.

Płyty betonowe na ścianę

Beton architektoniczny znajduje szerokie zastosowanie zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Z powodzeniem może pełnić funkcję paneli ściennych, parkietu czy płytek ceramicznych. Beton znakomicie łączy się z innymi materiałami, takimi jak drewno czy cegła, a stosowany może być na całą płaszczyznę ściany i podłogi lub na ich część. Płyty betonowe na ścianę doskonale sprawdzą się w połączeniu ze skórą, szkłem, drewnem czy metalem. Ze względu na uniwersalny kolor betonu dodaje on pomieszczeniom elegancji i oryginalności.

Betonowe blaty kuchenne i łazienkowe

Zastosowanie betonu architektonicznego w łazience i kuchni sprawia, że wnętrze zyskuje nowoczesny styl. Blaty wykonane z betonu nadają surowości i wrażenia niedoskonałości wnętrzom nie ujmując im przytulności. Co więcej, kontakt wody z blatem zmienia na jakiś czas jego koloryt, co jest jego niebywałym atutem. Struktura mieszanki betonowej, wykorzystywanej do produkcji betonowych elementów wyposażenia wnętrz, charakteryzuje się niedoskonałością i porowatością. Sprawia to, że betonowe materiały w zależności od ilości światła w pomieszczeniu, zyskują niepowtarzalny wygląd, który zaskakuje o każdej porze dnia.

Betonowe meble

Beton w salonie staje się coraz ciekawszym rozwiązaniem zawsze wtedy, gdy chcemy odmienić nudne wnętrze. Wspomniane betonowe panele, okładziny ścienne czy podłogi to najczęściej stosowane w domach elementy betonowe. Coraz chętniej decydujemy się jednak na odważne aranżacje wykorzystujące betonowe stoliki czy krzesła. Wykonane w części lub całości z betonu meble podkreślają nowoczesny styl wnętrza. Zastosowany beton w salonie w postaci mebli pasuje do wnętrz w stylu skandynawskim, industrialnym, minimalistycznym oraz loftowym.

Beton na zewnątrz

Decydując się na wyposażenie pomieszczeń w betonowe elementy pamiętajmy, że stylizacja ta lubi się przenikać. Oznacza to, że warto pomyśleć nad betonowymi ścianami czy podłogami również na zewnątrz budynku. Taras czy balkon wykonany w stylizacji z betonu architektonicznego wspaniale połączy się z surowym wykończeniem pomieszczeń naszego mieszkania.

Dopełnienie stylizacji domu o betonowe wykończenie tarasu czy elewacji budynku dodaje nowoczesności i elegancji. Nie należy zapomnieć o dodatkach, takich jak betonowe donice czy schody, które nadadzą funkcjonalności i oryginalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *