5 trików, które pomogą uśpić niemowlę

Usypianie maleństwa może być nie lada wyzwaniem. Bezproblemowe zasypianie wyjdzie na zdrowie dziecku, jak i Tobie. Dbając o spokojny sen malucha należy zwrócić szczególną uwagę, w czym należy kłaść go do snu. Przedstawiamy pięć trików, które pomogą uśpić niemowlę.

Śpiworki do łóżeczka i rożki dla niemowląt…

Rożki dla niemowląt i śpiworki mają za zadanie przypomnieć dziecku bezpieczny okres prenatalny, w którym przebywał. Dziecko miało ograniczone ruchy w brzuchu swojej mamy, ale dzięki temu będzie spał spokojniej. Ponadto, otulanie zmniejsza także objawy kolki niemowlęcej.
Modne w ostatnim czasie stały się śpiworki do łóżeczka, które ciasno otulają maleństwo.

Świetnie sprawdzi się dla dzieci, które mają problem z zasypianiem, często wybudzają się, boli je brzuch. Śpiworki świetnie wyciszają i uspokajają dziecko. Śpiworki do łóżeczka regulują temperaturę ciała i są bardzo bezpieczne dla niemowlęcia.
Utulenie dziecka rożkiem nie jest wcale nowym pomysłem. Nasze mamy i babki stosowały go od wielu lat. Mięciutki i przytulny materiał umili dziecku sen.

Misie szumisie…

Popularne w ostatnim czasie stały się „Szumiące Misie”. To pluszowa maskotka, która posiada zaszyty odtwarzać dźwięku. Kładzie się ją np. w rogu łóżeczka i włącza. Dziecko przebywające w brzuchu mamy nie słyszy wyraźnych dźwięków dochodzących ze świata zewnętrznego. Są one jakby „stłumione” i niewyraźne. Szumiące misie przypominają dziecku dźwięki znane z życia płodowego. Świetnie sprawdzą się przy usypianiu malucha.

Czwartym trikiem jest smoczek…

Smoczek dla niemowlęcia ma tylu zwolenników, co przeciwników. Jedni nie wyobrażają sobie opieki nad dzieckiem bez smoczka, inni twierdzą, że wyrządza on bardziej krzywdę niż pomaga. Pewnym jest jednak, że ssanie smoczka uspokaja dziecko i daje mu poczucie bezpieczeństwa. Świetnie sprawdza się przy usypianiu maluszka.

Projektor…

Dla niemowląt, które mają problemy ze snem w nocy świetnie sprawdzą się różnego rodzaju projektory. Urządzenie to wyświetla na suficie obrazki, gwiazdki, motylki czy zwierzątka. Dodatkowo niektóre urządzenia posiadają pozytywkę. Wyświetlające się na suficie obrazki oraz delikatna muzyka wpływają kojąco na malucha i pomagają mu zasnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *