5 pomysłów na wizualne ocieplenie minimalistycznego wnętrza

Prostota, funkcjonalność, stonowana kolorystyka to główne cechy minimalistycznego wystroju wnętrz. Nie każdy jednak dobrze czuje się w tego rodzaju przestrzeni. Zamiast więc wydawać krocie na remont i zakup nowych mebli, warto wykorzystać kilka dodatków, dzięki którym sprawimy, że nasze mieszkanie nabierze ciepła. 

 

Zasłony okienne

Tym, co z pewnością doda ciepłego klimatu surowemu wnętrzu są zasłony okienne. Najlepiej wybrać te wykonane z naturalnych tkanin takich jak len, które będą miały funkcje delikatnie zacieniającą. Kolory natury: beże, złamana kość słoniowa sprawią, że pomieszczenie zyska domowy akcent.

 

Obrazy na ścianę

Surowość wnętrz w minimalistycznym stylu można doskonale przełamać za pomocą obrazów na ścianę. Do salonu możemy wybrać krajobrazy nasycone żywymi kolorami, natomiast jeśli chodzi o obrazy do sypialni, to w tej przestrzeni najlepiej sprawdzą się spokojne, kojące widoki morza, lasu czy gór, które będą spójne z funkcją pomieszczenia. Obecnie bardzo popularne są tzw. tryptyki, czyli jeden obraz podzielony na trzy części, które wiesza się poziomo lub pionowo obok siebie. Ważna jest również rama obrazu:  wykonana z jasnego drewna nada przestrzeni “miękkości”. 

 

Świetnym rozwiązaniem jest również wprowadzenie do wystroju kilku mniejszej wielkości obrazków, które możemy zawiesić na węższych ścianach. Doskonale sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju grafiki w ciepłych kolorach, które dodadzą charakteru wnętrzom. 

 

Poduszki dekoracyjne

Nic tak nie ociepla minimalistycznego wnętrza jak miłe w dotyku poduszki, które z jednej strony pełnią funkcję dekoracji, a z drugiej – są praktycznym elementem aranżacji. Zaletą wprowadzenia do wnętrza poduszek dekoracyjnych jest fakt, iż w zależności od aktualnych trendów czy też naszych upodobań możemy szybko zmienić kolorystykę wymieniając jedynie poszewki na inne. Na sofie czy narożniku sprawdzą się klasyczne poduszki jaśki, jednak jeśli chcemy, możemy rozłożyć duże, grube poduchy na podłodze, dzięki czemu będą one pełniły funkcję wygodnego siedziska. 

 

Narzuta na sofę lub fotel

Kolejnym sposobem na ocieplenie minimalistycznego wnętrza jest położenie na kanapę bądź fotel kolorowej, miękkiej narzuty. Jeśli pomieszczenie zaaranżowane jest w monochromatycznych barwach, możemy właśnie za pomocą narzuty dodać kolorystycznego kontrastu, co z pewnością ożywi wnętrze i sprawi, że będziemy się w nim czuć komfortowo i rodzinnie. Polecamy w szczególności narzuty wykonane na drutach, które kojarzą się z ciepłem domowego ogniska. To właśnie one dominują w skandynawskich aranżacjach wnętrz. Narzuty, podobnie jak poduszki, możemy łatwo wymienić, jeśli znudzi nam się dana kolorystyka czy wzór, dlatego z powodzeniem możemy zainwestować w tego rodzaju dodatek bez potrzeby wykonywania bardziej inwazyjnych remontów, aby ocieplić wnętrze.

 

Świeczki aromatyczne

Świece sojowe to świetny element dekoracyjny, a jeśli wybierzemy te zawierające w sobie olejki eteryczne, po ich zapaleniu wnętrze wypełni się pięknym zapachem. Możemy takie świece ustawić na parapecie, na stoliku kawowym czy na półce z książkami. Nawet, jeśli ich nie zapalimy, subtelny zapach będzie w pomieszczeniu wyczuwalny.

Za pomocą kilku niedrogich dodatków można stworzyć ciepły rodzinny klimat w każdym wnętrzu o surowym, minimalistycznym designie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *