5 pomysłów na urlop w Polsce

Planując nasz zasłużony i długo oczekiwany urlop bardzo często myślimy o zagranicznych podróżach, kompletnie pomijając nasz piękny kraj. Ten artykuł udowodni Ci, że warto spędzić wczasy w Polsce i wrócić z niezapomnianymi wspomnieniami.

Morze

Naszą podróż zaczniemy od północy i polskiego morza, a dokładnie od miejscowości o nazwie Czołpino. Jeżeli nie interesuje Cię wstawanie o 5 rano, aby rozbić swój okazały parawan jak najbliżej wody, to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziemy tutaj spokój, a także zabytkową latarnię morską, która znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Tam również znajdują się wspaniałe krajobrazy Wydmy Czołpińskiej.

Rzeki

Zostając w wodnej tematyce, bardzo ciekawym pomysłem jest spływ kajakowy, który w zależności od naszych możliwości i upodobań trwa od jednego do nawet kilku dni. Szlaków do wyboru jest bardzo wiele, a każdy gwarantuje niesamowitą satysfakcję i przeżycia.

Góry

Kolejnym pomysłem na wakacje w Polsce są oczywiście góry, a konkretnie Karkonosze. Udając się do Szklarskiej Poręby, możemy odwiedzić bardzo ciekawe Muzeum Karkonoskie, piękny Wodospad Szklarki oraz słynny już Zakręt Śmierci.
W Karpaczu natomiast warto odwiedzić Kościół Wang, który w połowie XIX wieku został tu przeniesiony z Norwegii.

Śladami historii

Czwarty pomysł szczególnie spodoba się wszelkim miłośnikom historii i tajemniczych opowieści. Kompleks Riese, bo o nim mowa, powstał na polecenie samego Adolfa Hitlera w Górach Sowich i do dzisiaj nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jakie miało być jego przeznaczenie. Ciemne korytarze w połączeniu z licznymi teoriami rozbudzają wyobraźnię i sprawiają, że nie da się o tym miejscu zapomnieć.

Podlasie

Ostatnią już propozycją na fantastyczne spędzenie naszego urlopu w Polsce może być Dolina Narwi na Podlasiu. Liczne gatunki ptaków oraz Obszar Chronionego Krajobrazu sprawiają, że jest to raj dla fotografów i wszystkich osób, które szukają bliższego kontaktu z naturą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *