4 sposoby na urządzenie kawalerki

Nie tak dawno, Polskę obiegła informacja, że we Wrocławiu powstają najmniejsze w Polsce kawalerki, będą one mieć od 12 m kw. do 20 m kw. Wielu ludzi stwierdzi, że to zdecydowana przesada i że nie da się mieszkać w tak małym pomieszczeniu. Kawalerki te zostały jednak tak urządzone, żeby było w nich maksymalnie dużo miejsca i żeby wszystko się tam zmieściło. Skoro więc można funkcjonalnie urządzić 12 m kw. z pewnością można też urządzić tak 40 m kw., czyli tyle ile mniej więcej mierzą standardowe kawalerki.

Jasne kolory

Jasne kolory wprowadzą więcej światła do Twojego mieszkania, a tym samym wizualnie je powiększą. Najlepsze byłyby biele, szarości i beże, jeśli jednak chcesz użyć mocniejszych kolorów wybierz te z zimnych, np. niebieski czy zielony. Lepiej jednak zrezygnować z barw ciepłych, ponieważ ściany w takich kolorach sprawiają wrażenie, jakby były bliżej, skutkuje to optycznym zmniejszeniem się pomieszczenia.


Funkcjonalne meble

Jeśli odziedziczyłeś wielką, PRL-owską meblościankę po swojej ulubionej cioci, to proponujemy Ci, żebyś zniósł ją do piwnicy, lub oddał swoim znajomym, aby mogli się nią cieszyć. Jeśli natomiast odziedziczyłeś ją po cioci, której nie lubiłeś, to absolutnie wyrzuć ją i to jak najdalej. Niezależnie od tego, kto ofiarował Ci meblościankę, musisz się jej pozbyć, nie ma bowiem nic gorszego, niż zagracenie, i tak już małej przestrzeni, meblościanką. Zamiast niej lepiej używać szafek i komód. Natomiast zamiast wielkiego łóżka postaw w mieszkaniu składaną kanapę, która będzie dobra zarówno na noc jak i na dzień. Dobrym pomysłem jest też zakupienie składanego blatu, lub stołu, który po rozłożeniu będzie mógł posłużyć do pracy ale również do posiłków.

Antresola

Jeśli Twoja kawalerka ma wysokość ponad 3,5 metra, proponujemy, abyś postawił sobie antresolę. Dzięki temu bez zabierania miejsca stworzysz sobie kolejny pokój, np. sypialnię. Nieocenionym plusem tego rozwiązania jest to, że żaden z gości nie zauważy, że masz niepościelone łóżko 😉 

Oszczędna dekoracja okna

Bardzo ważne jest, abyś w oknach nie wieszał grubych, ciemnych, ciężkich zasłon, które nie dość, że zabiorą światło, to jeszcze samym swoim wyglądem sprawią, że kawalerka będzie wydawać się mniejsza. Zamiast nich wybierz rolety lub zwiewne tkaniny, takie jak: tiul czy organza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *